KOKIŲ DAIKTŲ REIKIA, KAI NAMUOSE ATSIRANDA KAČIUKAS?

Pagaliau mažas murkiantis padarėlis Jūsų namuose. Kiekvienas atsakingas šeimininkas dar prieš parsigabendamas gyvūnėlį ima svarstyti, kokių daiktų jam prireiks. Tai puiku, nes turėdami visus reikalingus daiktus galėsite daugiau dėmesio skirti naujajam namų gyventojui. Katinėlis turės kur nors miegoti, ėsti, žaisti, galąsti nagučius ir atlikti gamtinius reikalus, tad daugelis žmonių šiuos mažus reikalus ima planuoti iš anksto. Kokiais daiktais turėtumėte pasirūpinti, kad Jūsų katinėliui nieko netrūktų?

Dubenėliai, indeliai ėdalui

Nerūdijančio plieno dubenėliai ėdalui ir vandeniui yra ilgaamžiai ir nerūdijantys, nelūžtantys ir nedūžtantys. Jie daug higieniškesni nei plastikiniai.

Dubenėlių turėtų būti bent keli, mat į vieną pilsite vandenį, į kitą sausą ėdalą, o trečiąjį galėsite naudoti šlapiam ėdalui. 

Taip pat verta įsigyti padėkliuką. Jis klojamas po dubenėliais, todėl padeda apsaugoti grindis, mat mažieji padaužos mėgsta išdrabstyti ėdalą ar išlieti vandenį.

Ėdalas ir skanėstai

Prieš parsiveždami kačiuką į namus pasidomėkite, kokiu ėdalu jis buvo šeriamas, tuomet pasitarkite su veterinaru ar zoologijos parduotuvės konsultantais dėl tinkamiausio ėdalo augintiniui.

Paprastai rekomenduojamas kokybiškas sausas ėdalas, kuriame gausu visų reikalingiausių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Šeriant tokiu ėdalu Jums nereikės papildomai maitinti katinėlio skanėstais ar pirkti vitaminų.

Jei nuspręsite augintinį šerti kitu ėdalu, nei šis buvo šeriamas iki tol, atminkite, kad pereinant nuo seno prie naujo ėdalo nereikėtų to daryti iškart.

Tualetas ir kraikas, semtuvėlis

Prieš parsiveždami augintinį į namus pasvarstykite, kokioje vietoje stovės mažylio tualetas. Įsigykite ar patys pagaminkite specialią dėžutę (jų būna net ir uždarų), į kurią pilsite išsirinktą kraiką. Beje, kraiko pasirinkimas išties platus. Galite rinktis silikoninį, sušokantį į gumulėlius, slopinantį kvapą ar kitokį.

Taip pat nepamirškite semtuvėlio, kuriuo galėsite lengvai iš dėžutės išmesti sušokusį, netinkamą kraiką ir išmatas.

Guolis bei nešyklė

Guolis turėtų būti minkštas, patogus, jį puikiai gali atstoti šilta antklodė, minkštas pledas ar pagalvėlė, taip pat galite įsigyti gražių spalvingų guolių parduotuvėse. Kačiukai miega didžiąją paros dalį, tad tikrai pamaloninsite augintinį jaukiu asmeniniu kampeliu poilsiui.

Draskyklė

Katės labai mėgsta galąsti nagučius, tad jei namie draskyklės nebus, katė nagus galąs į Jūsų baldus.

Draskyklė turi būti tvirta, grubios tekstūros. Atminkite, kad neįmanoma katino atprantinti galąsti nagus, tai įgimta, tad geriausia, ką galite padaryti, – pasirūpinti tinkama draskykle.

Žaislai

Turbūt žinote, kad katės yra itin žaismingi gyvūnai. Jei nenorite, kad gyvūnėlis liptų užuolaidomis ar įsisiautėjęs kramtytų laidus, išties verta parūpinti jam žaislų, kurių pasirinkimas dabar kaip niekada didelis: pelytės, kamuoliukai, žaislai su katžole, plunksnomis. Žaidimo priemonių katinėliui galite pagaminti ir patys. Nenuvertinkite jų, nes tai viena iš priemonių parodyti mažajam gyventojui dėmesį bei meilę.

Šepetys, šampūnas, nagučių žirklės

Jei reguliariai prižiūrėsite katinėlio kailį, jis pripras prie žmonių rankų.

Šepečiu iššukuokite negyvą kailį – tuomet galėsite džiaugtis švaresniu kilimu ir baldais. Nuo mažens pratinkite kačiuką prie nagų karpymo, šukavimo, maudymo.

Šaltinis: http://mieste.lt/augintiniai