Jei sumanėte įsigyti kačiuką, tai nuspręskite su visa šeima. Visų pirma, turite žinoti, kad katė jūsų namuose gyvens 10-15 metų, tad rūpintis ja gali tekti ir kitiems šeimos nariams. Kačiukas tai ne žaisliukas. Kartais vaikai netyčia gali nuskriausti, o kačiukas turi nagučius ir dantukus. 

Įsigyjant kačiuką, jis turi mokėti pats ėsti, būti ne jaunesnis kaip 3-4 mėnesių. Juo labiau, kad katė-mama juos dar moko tvarkingumo, ir šie įpročiai pilnai susiformuoja tik apie 6 mėnesių amžiaus. Klaidingas yra mitas, nepirkti kačiuko vyresnio nei 6-12 savaičių, nes jam bus sunkiau apsiprasti. Jei jį dažnai imdavo ant rankų, tai kačiukas greitai pripras prie žmonių ir taps švelniu gyvūnėliu.

 Svarbu , kad kačiukas būtų normalaus įmitimo – negali būti atsikišę, aštrūs šonkauliai, taip pat jie negali būti apvalūs kaip statinaitės. Jie turi būti švarūs, stiprūs,iššukuoti, aktyvūs ir domėtis viskuo, kas juos supa. Atkreipkite dėmesį, ar gyvūnėlis neturi blusų, ausų erkučių, ar neviduriuoja, nėra išskyrų iš akių ir nosies. Negali būti jokių eisenos defektų, negali šlubuoti. Įsigiję kačiuką būtinai parodykite jį veterinarijos gydytojui.