Kodėl į naujus namus išleidžiame tik skiepytus kačiukus?
 
Deja, neretai tenka išgirsti, kad žmonės nusiperka „veislinį“ kačiuką „be dokumentų“ ir po poros dienų mažylis suserga ir nugaišta. Jau spėjusi prie kačiuko prisirišti šeima liūdi ir, be abejo, patiria nemažą materialinį nuostolį: praranda ne tik už kačiuką sumokėtus pinigus, bet dažnai ir beveik tiek pat išleidžia veterinarinėms paslaugoms. Kodėl nutinka tokia nelaimė? Dažniausiai todėl, kad kačiukas buvo neskiepytas.
Katės, kaip ir kiti gyvūnai, serga įvairiomis užkrečiamosiomis ligomis. Kai kuriomis užsikrečiama tiesioginio kontakto metu, o kai kurių virusą gali parnešti šeimininkai iš lauko ant batų, drabužių, su įvairiais daiktais. Taigi neskiepyti katės todėl, kad ji neišeina į lauką, nėra išeitis.
Jei katė mama buvo skiepyta, keletą savaičių kačiukai turi iš jos „paveldėtą“ imunitetą. Jam pasibaigus ir kačiukui iškeliavus į naujus namus, kačiukas tampa lengvu taikiniu įvairioms ligoms. 

Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, visi šunys ir katės turi būti skiepijami nuo pasiutligės. Taip pat, pagal įvairius kačių klubų nuostatus, kačiukai privalomai skiepijami nuo kačių maro, virusinio rinotracheito ir kalicivirozės. Neskiepytus kačiukus parduoti tiesiog yra draudžiama.
Taigi, sužinojus, kad kačiukas nėra vakcinuotas, ypač nuo pasiutligės, reiktų sunerimti. Jei veislynas nesilaiko įstatymų, kažin, ar galima pasitikėti jo etika ir kitais klausimais? Ar tikrai tokie kačiukai nėra mišrūnai? Ar jie nėra kraujomaišos vaisius? Ar jie buvo tinkamai prižiūrimi, maitinami? Ar jie parduodami sveiki?
Kartais „veisėjai“ tvirtina, kad kačiukai yra neskiepyti todėl, kad yra per jauni. Tačiau daugelis klubų draudžia parduoti kačiukus iki 12 savaičių amžiaus. Viena iš tokio draudimo priežasčių, kad kačiukai „surinktų“ būtinus skiepus.

Skiepai nėra pigūs, bet sąžiningas ir gyvūnus mylintis veisėjas visada pasirūpins savo kačiukų sveikata ir saugumu. Nes ne pelnas yra jo pagrindinis tikslas. Ir netikėkite tais, kurie nepasirūpina kačiukų dokumentais, skiepais ir parduoda juos „pigiau“, kad neva jie to nedaro, nes kačiukus veisia ne dėl pinigų. Anaiptol. Kitaip jie tikrai nepagailėtų tų keliasdešimties eurų skiepams ir apsaugotų savo kačiukus nuo mirtinų ligų, o jų būsimus šeimininkus nuo netekties.
Štai kodėl mūsų ir kiti tikri, rimti veislynai Jums niekada neparduos neskiepyto kačiuko. Tad labai rimtai pagalvokite, ar verta pirkti neskiepytą kačiuką iš tokio „neaiškaus“ veisėjo. Gal tada geriau paimti iš prieglaudos ir neremti vien tik pelno siekiančių kačių daugintojų.